List Biskupa z okazji rocznicy sakry biskupiej

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

 

Drodzy Bracia i Siostry w Chrystusie Panu

 

Przeżywając w największej pokorze trzecią rocznicę sakry biskupiej  – zesłania Ducha Świętego, który dotknął mojej duszy, pragnę podążając śladami świętych Apostołów, jako pokorny ich następca  umocnić Was w wierze i napełnić serca Wasze pokojem Chrystusowym .

Dziękując Bogu w Trójcy Jedynemu za dar apostolskiej służby jaką Pan nakazał mi pełnić jako następcy apostolskiemu – biskupowi Kościoła,  w pierwszej kolejności pragnę podziękować za dar życia , za moich najdroższych Rodziców, moich najbliższych sercu dla których postanowiłem współdzielić miłość do Chrystusowego Kapłaństwa pomiędzy Boga a moich ukochanych.  Dziękuję Bogu za Was, drodzy Bracia w Kapłaństwie.

Nie byłoby Was Kapłanów w tej Wspólnocie Kościoła, gdyby nie wola naszego Pana Jezusa Chrystusa i  nadzwyczajne działanie Ducha Świętego który z różnych zawiłych dróg naszego życia skierował nas na ścieżkę ponownego podążania za Panem . Za Wasze „fiat” , za zawierzenie , miłość , wiarę i nadzieję kapłańską  dziękuję Wam z całego serca.

Nie byłoby Wspólnoty Katolickiego Kościoła Narodowego w Polsce gdyby nie Wasza, Drogie Siostry i Bracia wiara. Dzięki niej przetrwaliśmy niebezpieczeństwa, wiedzieni przez Pana przez doliny ciemności w czasie ostatnich lat naszego trwania przy Bogu. Pan wypalał naszą wiarę i wierność w ogniu wielu doświadczeń którymi doświadczał nas w życiu Wspólnoty Kościoła. Wytrwaliście dzięki  łasce Boga ale i Waszej niezłomnej wierze ufając ,że ten który rozpoczął to święte dzieło sam go dokona.

Tak jak w chwilach kiedy przed trzema laty  usunąłem się na „pustynię” aby pościć i przygotowywać swojego ducha na osobistą pięćdziesiątnicę, podczas której posłał mnie jako swego Apostola do Was i świata, tak i przez całe trzy lata służby Bogu i Wam , odczuwałem Waszą obecność w modlitwach i wsparcie przed Tronem Boga.  Dziękuję Wam za tę modlitewną solidarność,  za dar wielkiego trudu, który musieliście ponieść przejeżdżając nie rzadko setki kilometrów  by razem ze swoim biskupem i całą Wspólnotą Kościoła upaść na kolana w modlitwie dziękczynienia za niezliczone dary .

Wobec Tronu naszego Boga i całego Kościoła przyrzekam Wam, że nie zapomnę o Was w żadnej składanej Bogu Ofierze Eucharystycznej.

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Za cały Kościół pragnę Bogu złożyć dziękczynną ofiarę w dzisiejszym dniu rocznicy sprawując najświętszą Eucharystię. Proszę Was, wspomagajcie swojego biskupa modlitwą aby nie zabrakło mi sił w niesieniu Chrystusowego krzyża oraz entuzjazmu w głoszeniu Ewangelii – Dobrej Nowiny o zbawieniu , które przyszło do nas i dla nas dzięki Jego boskiej zbawczej misji.

Błogosławię Was drodzy Bracia Kapłani , błogosławię Was Siostry i Bracia. Błogosławię Wasze rodziny i błagam Pana by omijały Was wszelkie nieszczęścia i niebezpieczeństwa jakie niesie wraz z sobą dzisiejszy nowy świat.

 

Biskup Adam Rosiek

 

31 stycznia 2018,  w dniu trzeciej rocznicy sakry biskupiej